Kilka słów o metodzie Endermologie®


Metoda Endermologie® powstała w 1986 r. Jest to pierwszy na świecie i najlepiej znany ze skuteczności nieinwazyjny endomasaż tkanki łącznej i mięśniowej. Francuska firma LPG®  - producent aparatów do Endermologie® i właściciel patentu wciąż rozwija nie tylko same aparaty, ale również technikę wykonywania zabiegów. Najnowsze osiągnięcia w wyniku badań naukowych zleconych przez firmę LPG® to technika Lipomassage™ (zabiegi na ciało) oraz Endermolift™
(zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust).


Metoda

Endermologie® jest jedną z najlepiej zbadanych metod a efekty udowodnione są klinicznie. Wyniki badań potwierdzają doskonałe oddziaływanie Endermologie® głównie w trzech obszarach:
- oddziaływanie na tkankę (stymulacja fibroblastów, uaktywnienie lipolizy, zapobieganie i redukcję zwłóknień, likwidowanie cellulitu, modelowanie sylwetki, mobilizacja mięśni, poprawa trofiki),
- oddziaływanie na krążenie (usprawnienie przepływu krwi i limfy, zmniejszenie retencji wody),
- efekt neurowegetatywny (stymulacja receptorów nerwowych).
Aktualnie dostępnych jest ponad 85 badań naukowych na stronie www.cosire-lpg.com

Trochę historii

Od czasu pierwszego aparatu wprowadzonego na rynek w 1986 r. wiele się zmieniło. Po kilku latach pierwszych doświadczeń, w 1998 r. wprowadzono aparat Cellu M6® IP. Aparat posiadał głowicę z napędzanymi rolkami i podciśnieniem a wykonywał zabiegi tylko na ciało. W 2002 r. wprowadzono aparat Cellu M6® Keymodule, gdzie głowica pozwalała już na współpracę z trzema modułami wyposażonymi w różnej szerokości niezależnie napędzane rolki, kręcące się w różnych kierunkach i z różną prędkością. Takie rozwiązanie pozwoliło na opracowanie zupełnie nowej, bardziej precyzyjnej techniki wykonywania zabiegu. Zwiększyła się skuteczność zabiegu i komfort klienta. Kolejny aparat Cellu M6® Keymodule 2 w 2007 r. zaoferował dodatkowo m. in. zabiegi na twarz i nowe protokoły zabiegowe na ciało Lipomassage™.


Endermologie® dziś

Najnowsze aparaty: Cellu M6® Integral i Cellu M6® Endermolab (aparat zintegrowany z łóżkiem zabiegowym), które miały swoją premierę w 2010 r. oferują o pełen zakres możliwości zabiegowych. Wyposażone są w nowy typ głowic do zabiegów na ciało z trzema wymiennymi modułami o szerokości rolek: 50, 70 i 80 mm, specjalną głowicę terapeutyczną oraz głowice do zabiegów na twarz. Najszerszy moduł 80 mm pogłębia efekt zabiegu i skraca jego czas. Aparaty posiadają ekran dotykowy, który oprócz parametrów zabiegu wyświetla również program „wirtualnego trenera” - pomocnego w przeprowadzaniu zabiegu. Endermologie® dziś to już nie tylko najskuteczniejsza metoda zabiegów estetycznych, ale również sposób na zdrowy tryb życia: motywuje do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.


Patent

Metoda Endermologie® od początku powstania jest opatentowana. Kluczowe rozwiązanie w efektywności zabiegów, czyli niezależnie napędzane rolki, są chronione prawnie a zabiegi Endermologie® mogą być wykonywane wyłącznie przez aparaty francuskiej firmy LPG®. Żaden inny aparat poza aparatami LPG® nie oferuje Endermologie®.